• RHR

Får du fradragsrett på kontantbetalinger?

Dersom beløpet er på mer enn 10.000,- får du ikke skattemessig fradragsrett. Dette følger av skatteloven §6-51. Skal du ha fradragsrett på beløp over 10.000,-, må det overføres via bank.



Fradragsnektelsen gjelder ved kontant betaling av alle kostnader, inkludert lønnskostnader og kontantbetaling ved kjøp fra utlandet. Fradrag og kompensasjon for unngående merverdiavgift går også innunder dette.


Velger man å dele opp betalingen og ta noe via bank, vil det foreligge fradragsrett kun for den delen som betales via bank.


Kilde: RSM

0 kommentarer

Relaterte innlegg

Se alle